ویژگی های کفش ایمنی ضد اسید

کفش مناسب ضد اسید
کفش های ایمنی جز مهم ترین پوشش ها و لباس های کار در سطح جهان محسوب می شوند. اهمیت کفش های ایمنی به قدری بالا است که همه کارفرمایان و مدیرانی که در مشاغل مختلف پر ریسک و در محیط های گوناگون با شرایط خاص فعالیت دارند باید کفشی مناسب با محیط کاری خود را در اختیار کارگران خود قرار بدهند تا از بروز هر گونه مشکلات پیش بینی نشده و ناگهانی جلوگیری کنند.

کفش ضد اسید
به دلیل رشد تکنولوژی و فناوری در حوزه طراحی و تولید کفش، شاهد ساخت انواع گوناگونی از کفش های ایمنی با امکانات گوناگون و مختلفی هستیم.
یکی از این دسته کفش ها که برای خطرناک ترین محیط کار، یعنی محیط های اسیدی و شیمیایی طراحی شده است، کفش مناسب ضد اسید می باشد. طراحان و تولید کنندگان کفش مناسب ضد اسید با بررسی تمامی خطرات احتمالی در محیط هایی با مواد شیمیایی و اسیدی اقدام به خلق محصولی کرده اند که خیال کارگران و مدیران را در رابطه با خطرات موجود در این مشاغل راحت کند. در طراحی زیره این کفش ها از پلی اورتان PVC مقاومت استفاده می شود تا در هنگام برخورد کفش با مواد شیمیایی و اسیدی از نفوذ این مواد به داخل کفش و برخورد آن ها با پا جلوگیری شود

کفش های ضد اسید علاوه بر مقاومت در برابر حرارت، باید در برابر سرما نیز به خوبی عمل کنند و از پا افراد در هنگام هر وضعیت جوی و آب و هوایی مراقبت و محافظت کند. مزیت دیگر کفش مناسب ضد اسید انعطاف پذیری بسیار بالا این محصولات است که باعث می شود تا کارگران بتوانند به راحتی با آن قدم زده و به فعالیت های خود بپردازند. کفی ضد لغزش این کفش ها به کارگران کمک می کند تا در هنگام کار از بروز مشکلات و خطراتی چون لیز خوردگی جلوگیری کنند.

کفش های ضد اسید به دلیل ماهیت ایمنی خود باید از پا در برابر فشار و ضربه نیز مراقبت کنند، به همین منظور در این کفش ها از پنجه های بسیار قوی استفاده شده است تا در هنگام افتادن اشیا سنگین روی پا، از نوک انگشتان پا محافظت کند.
ویژگی دیگر کفش مناسب ضد اسید مقاومت در برابر جریان الکتریکی است زیرا در هنگام کار ممکن است به صورت ناخودآگاه بدن و پا کارگران در معرض جریان الکتریکی قرار بگیرد و آن ها را دچار برق گرفتگی کند، یک کفش ایمنی مناسب می تواند جلوی این خطرات احتمالی را بگیرد.

مقاومت و کاربرد کفش مناسب ضد اسید
یک کفش مناسب ضد اسید باید در برابر مواد روغنی، محیط ها و مواد قلیایی، محیط های لغزنده، بنزین، جریان های آب و هوایی و مواد اسید مقاومت بسیار زیادی داشته باشد. به دلیل این مقاومت ها از کفش ضد اسید در کارگاه های نجاری، تراش کاری ، جوشکاری، ساختمانی و آزمایشگاه های شیمیایی استفاده می شود.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.